Tulokset

Tulokset Pakopirtin Juoksu 20.9.2020

Pojat 2 v 100 m

1.       Henrik Nyländer                                0:55

2.       Arttu Huovinen      RoRy                  0:58

3.       Leo Seilonen           RoRy                  1: 56

Tytöt 3 v 300 m

1.       Bertta Väisänen     LaiVe                       2:09

Tytöt 4v 300 m

1.       Elviira Mustonen    RoRy                   0:53

2.       Ella Ylipukki              RoRy                  2:00

Pojat 6 v 300 m

1.       Heikki Ylipukki            RoRy               1:30

Tytöt 8 v 1200 m

1.       Anni Ylipukki             RoRy                6:52

Pojat 9 v 1200 m

1.       Viljami Väisänen      LaiVe                5:25



Pojat 15v  4 km



1.       Juho Hyyryläinen VaKa                    12:02

Naiset 17 v 4 km

1.       Ronja Koskela  Kuivasjärven Aura     13:05

2.       Ella Sorvisto     Kuivasjärven Aura      13:41

3.       Vilma Sorvisto Kuivasjärven Aura      14:26

4.       Riina Ilvesluoto Kuivasjärven Aura    15:33

5.       Anna Kokko       Kuivasjärven Aura    16:00

Naiset 19 v 4 km

1.       Jasmin Ahola  Kuivasjärven Aura       15:28 

Miehet 19 v 6 km

1.       Niklas Moilanen Kuivasjärven Aura  19:35

2.       Atte Ylipahkala   Kuivasjärven Aura  19:40

Naiset  4 km

1.       Minna Huovinen RoRy                          14:16

2.       Rosa Kilpi              Kuivasjärven Aura  15:56 





Miehet 6 km

1.       Matti Uusitalo  Kuivasjärven Aura    17:51

2.       Eero Tolonen    RoRy                              19:49

3.       Joni Seilonen    RoRy                              27.49

Naiset 50 v. 4 km

1.       Anu Pulkkinen   Kempele                     23:23

Miehet 50 v. 4 km

1.       Keijo Pulkkinen KeMaKi                        23:34

Naiset 60 v 4 km

1.       Tuula Karjalainen KKV                           21.56

Miehet 65 v. 4 km

1.       Markku Karjalainen KKV                       21:35                                              

                           













Pakopirtin juoksu 22.9.2019  Ahmaksen Kalevalainen Perinnekylä

T 3 v 300 m

1.      Ella Ylipukki Rokuan Ryhti            1:29

T 4 v. 300 m

1.      Aino Seilonen Rokuan Ryhti 1:05

P5v 300 m

1.      Heikki Ylipukki Rokuan Ryhti  1:11

T7 v 1200 m

1.      Anni Ylipukki Rokuan Ryhti  6:52

T 9 v 1200 m

1.      Sofi Rinta Laitasaaren Veto          5:35.

M17 v 5250 m

1.      Emil Huomo Oulun Pyrintö   21:47

N19 V 3500 m

1.      Ada Holma  OTC          16:30

MYL 5250 m

1.      Eero Tolonen Rokuan Ryhti      20:11.

NYL 3500 m.

1.      Elina Nylände Oulun Pyrintö  14:04

N50 v 3500 m

1.      Kati Kuivalainen      17:19

N60 v 3500m

1.      Tuula Karjalainen Kestilän Kisaveikot  22:18

M50 v 3500 m

1.      Taisto Latvalehto  Limingan Niitomiehet     22:01

M 60 v. 5250

1.      Jouko Karppinen Utajärven Urheilijat       27:16

M 65 v 3500 m

1.      Pekka Kuivalainen                                      17:11

2.      Veikko Saapunki                                       20:07

3.      Markku Karjalainen Kestilän Kisaveikot  20:54

N65 v. 3500 m

1.      Tuovi Saapunki                                28: 69

M70 v   3500 m

1.      Reijo Pirttisalo Siikalatvan Urheilijat    30:06









Sulo-hiihdot 24.3.2019 Kylätalo Katajisto Ahmas

Tytöt 2 v    150 m

1.      Serafiina Haapapuro                    4:30

2.      Ella Ylipukki                                  5:00

Pojat 2 v 150 m

1.      Tatu Holappa                              6:40

Tytöt 3 v. 150 m

1.      Enni Sakaranaho                          3:20

Tytöt 4 v 150 m

1.      Aino Seilonen                         4:30

2.      Helinä Haverinen                   6:00

Pojat 4 v 150 m

1.      Heikki Ylipukki                         2:00

Tytöt 5 v   150 m

1.      Venla Hiltunen                              3:00

Tytöt 6 v. 150 m

1.      Hilla Haverinen                            2:50

2.      Anni Ylipukki                                 3:10

3.      Kaila Haataja                                5:30

Tytöt 7 v 300 m

1.      Lotta Haataja                               2:50

2.      Elviira Haapapuro                        2:60

Pojat 7 v  300 m

1.      Hermanni Haverinen                    2:54

Tytöt 8 v 300 m

1.      Anni Seppänen                             2:10

2.      Teija Taikina-aho                          2:45

Pojat 8 v. 300 m

1.      Ville Koskinen                               10:30

Tytöt 9 v 300 m

1.      Helmi Haverinen                          2:15

Pojat 9 v. 300 m

1.      Juha Korvala                                 2:30

Tytöt 10 v 300 m

       1. Milla Leinonen                              2:10

       2. Aino Taikina-aho                            2:10



















































Rokuan Ryhti ry/ Rokuan Maastojuoksu     Rokua 2.6.2019


T 3 v 500 m  

 1. Ella Ylipukki Rokuan Ryhti                                      5,58

T 4 v 500 m   

1. Aino Seilonen Rokuan Ryhti                                     3,38

P 4 v 500 m 

1.Heikki Ylipukki Rokuan Ryhti                                     3:19

T 6 v 1000 m   

1. Anni Ylipukki Rokuan Ryhti                                       5:54

P 8 v 2 km  

1, Hannes Leinonen Utajärven Urheilijat                      9:10

T 10 v 2 km  

1. Helmi Leinonen    Utajärven Urheilijat                      9:06

MYL 6 km    

1. Eero Tolonen Rokuan Ryhti                                      21:19

2. Joni Seilonen Rokuan Ryhti                                      29:44

M 40 4 km

1. Ari Suorsa Onkamo Trail Runner,                             19:14

N 40 4 km  

1.Heli Vierto-Suorsan Onkamo Trail Runner               19:37

N 45 4 km

 1.  Minna Laurila-Harju  Pudasjärven Urheilijat           17:43

N 50 4 km  

1. Katri Kuivalainen Iin Urheilijat                                   19:49

M 50 6 km  

1. Keijo Pulkkinen Kemaki                                             25:23

2. Pekka Laurila-Harju                                                   25:35

M 55 6 km  

1. Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet                   24:29


M 60 4 km   

1.Pentti Lapinkangas OMNKY                                      24:32

M 65 4 km   

1. Pekka Kuivalainen Iin Urheiluseura                          19:18